Podstawowe informacje na temat KOSZa

Cyfrowa szkoła? Wszystko zamiast na papierze dostępny w postaci elektronicznej 24 godziny na dobę? To nie fantazja ale rzeczywistość dzięki KOSZowi..

KOSZ to system informatyczny dzięki któremu w ogromnym stopniu (w naszych raportach jest mowa o 50%-70%) poprawie funkcjonowania szkoły poprzez stworzenie jednego miejsca w którym przechowywane są dokumenty związanych z pracą szkoły, informacje o i dla uczniów (plan lekcji, materiały do nauki, informacje o wydarzeniach z życia szkoły, nauczycielach (np. liczba godzin lekcyjnych, prowadzone klasy itd.) rodzicach (kontakt i dane teleadresowe).

KOSZ w sposób banalnie prosty tworzy wykresy, statystyki i analizuje wprowadzane informacje - dzięki temu błyskawicznie będzie można wydrukować zestawienia dla gminy, MEN czy innych instytucji. Tworzenie SIO nie będzie już tak uciążliwe a dzięki e-dziennikowi praktycznie od ręki będzie można aktualizować dane dotyczące pracy nauczycieli.

KOSZ to pomoc przede wszystkim dla osób zarządzających placówką - od sekretariatu poprzez księgowość do Dyrektora. Po spięciu KOSZa z kontem bankowym będzie można dowiedzieć się o zaległościach we wpłatach rodziców, regulować kwestie wydatków i pensji nauczycieli.

KOSZ dla rodziców staje się wreszcie tym miejscem gdzie wszystko widać jak na dłoni jeśli chodzi o postępy dziecka. Wszystkie informacje o klasówkach, ocenach, uwagach, stopniach i zagrożeniach są dostępne po zalogowaniu się. System może również powiadamiać o obecnościach dziecka w szkole za pomocą SMS!

KOSZ nie wywmaga aby go instalować na komputerze. Jest dostępny w modelu SaaS (Software As A Service) czyli jest usługą świadczoną za pomocą infrastruktury producenta oprogramowania. Szkoła nie musi kupować serwera, instalować drogiego oprogramowania czy zatrudniać specjalistów dbających o bezpieczeństwo danych. KOSZ dostępny jest za pomocą każdej przeglądarki internetowej (takiej jak Internet Explorer czy Mozilla) i działa nawet na najwolnieszych łączach telekomunikacyjnych.

Przewaga KOSZa nad innymi rozwiązaniami tego typu:

> Brak kosztów wdrożenia. Nie płącą Państwo za montaż, instalację i konfigurację. Po podpisaniu umowy natychmiast mogą Państwo korzystać z KOSZa płacąc co miesiąc kwotę stałego, wybrany abonamentu.

Cena. KOSZ jest obecnie najtańszym rozwiązaniem komercyjnym w Polsce wspierającym wytyczne MEN. 

> KOSZ jest zgodny ze wszystkimi obecnymi standardami sieciowymi (W3C) oraz aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

> KOSZ działa dzięki powszechnie dostępnym i bardzo dobrze udokumentowanym technologiom: AJAX, PHP, MySQL

> Korzystanie z KOSZa jest tak samo proste jak obsługa narzędzi z pakietu Office.

> Po zakupie abonamentu otrzymają Państwo kompletny podręcznik użytkownika

> KOSZ nadzorowany jest i administrowany 24 godzin online na dobę a jego serwery znajdują się w najlepszych polskich i zagranicznych certyfikowanych data center co pozwala na dostęp do danych przez 99% czasu.

> W przypadku wystąpienia błędu czy problemu pomoc dla Pańswta świadczona jest w godzinach 8.00-17.00 online i telefonicznie. Zobowiązujemy się do wykrycia i likwidacji błędu w czasie 24 godzin od udokumenowanego powiadomienia z Państwa strony.

> KOSZ jest zabezpieczony przed włamaniami oraz awariami systemu. Dane gromadzone dzięki KOSZowi przechowywane są na bezpiecznych serwerach, spełniających wymagania normy ISO 27001. Na bieżąco tworzone są kopie bezpieczeństwa (z całego okresu w którym wykupiony jest abonament). Na życzenie Państwa możemy wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia związane z postawieniem np. serwera w Państwa szkole oraz mogą Państwo otrzymać kopie całego systemu np. na nośniku CD bądź DVD.